Egyéb kisebb tételű alkatrész másolatok, és más cégektől átvett elképzelések
Több játékkal is kapcsolatba került az évek alatt még a cég. Ezek közül az alkatrész darabszámok alapján viszonylag keveset vett át. Néhányukból sokat gyártottak, míg másokról sokan nem is tudják, hogy valaha gyártotta is a cég azokat. Így némelyek nagyon ritkák, míg másokból viszonylag sok található meg.
Az MSB főleg a BIG –ből meríthetett a kezdetben, az Igracek –hez kissé hasonló mértékben, akik pedig a Playmobilok –ból tették ezt.
Ez érdekes keveredést okoz, mert valamelyik alkatrészt Schenk a BIG –ről másolta át, míg a fúrógépet az MSB –től jött a minta, ami a Big –től vette át módosítva azt.
A Playmobi leányvállalatoknál készült egyedi megoldások is érdekelhették a céget (Antex, Trol, Lyra, Famobil). Néhány megoldásuk visszaköszön, és a katalógusaik eljuthattak a gyártókhoz is. Sok alkatrészt konstrukciós okokból vettek át. (Faller Lyra)
A fejezetben inkább felsorolás szintű lett a kisebb gyártóknak a bemutatása, részletesebben az egyes alkatrészeknél térünk ki rájuk.
Kenner
Az űrhajó alkatrészeit, leszámítva az ikerágyúkat, jelentős módosításokkal vették át az eredetiekről, vagy nem tudták átvenni.. A térségben az amerikai gyártóktól a nyolcvanas években leginkább a Star Wars figurákat másolták át. Magyarországon is készültek ilyen figurák (Jedi bábúk) nem a Schenk műhelyben.
De a gyors népszerűségük okán a cég is be akart kapcsolódni a Jedi bizniszbe, maga módján. (Bővebben: Schenk kozmosza) Utólag is elégé ironikus, hogy az űrhajónak a nagy része szovjet eredetű.
Az elkészült űrhajók (két változat is volt) kevesebb alkatrészből álltak. Összesen 10 fajta alkatrész készült az űrhajóhoz. Ezek közül teljesen csak az iker ágyú csöveit tekinthetünk a Kenner –től eredetezhetőnek. Valamint az űrhajónak a jellegzetes eleje, és talán némileg a plexi formája Kenner eredetű.
Az űrhajón még a Playmobil hatás is kimutatható, a kabinbelsőn és a futóműveken. A cél végül is az volt, hogy mind a Jedi bábúk, mind a Schenk figurák is tudják használni, az űrhajókat.
Az egyszerűbb másolatnak az alkatrészei jól illeszkednek a korabeli szögletes, sematikusabb Playmobil – Schenk világhoz.
Az űrhajótest a Kenner mellett, Playmobil, különböző szovjet, gyártóktól származó részeket is tartalmaz.
MSB
Még a kelet-német játékgyártótól is készültek másolatok. Az Igracek –hez képest kisebb számban kerültek át ennek a gyártónak a termékei. Pedig hiánypótlóak is lehettek volna, a dzsipjeik melyek fémből készültek. Némileg enyhítette volna a kategória személyautó hiányát. Ezzel jelentősen növelték volna a modern témáknak a népszerűségét. Természetesen a bekerült Dzsipekkel az itthoni Schenk figurák is jókat furikáztak.
A kiegészítőknek jelentős Big kapcsolatai vannak. Így az adóvevőknek. Ezt a cég a Big –től másolta át, de jelentős módosításokkal. Míg az MSB is a Big –től másolta a távbeszélőt kisebb módosítással.
A fúrógépet az MSB módosította, egyébként az előnyére. És a nyolcvanas évek végén ezt másolta át Schenk. Ez került az akkor új nagy-állványos szettbe bele, a talicskával együtt.
Az MSB figura mely alapvetően a Bigre emlékeztetnek, a magasságuk és az arckifejezése inkább már Playmobilos. A Schenk –ekhez hasonlóan a kettős Big-Playmobil hatás kimutatható. Az említett arckifejezések kék színben készültek. Ezeket tekinthetjük a kék arckifejezéses Schenk figurák ötletadóinak.
Az MSB korai Playmobilos irányultságát pedig elsősorban a járművek előtérbe tartásán lehet látni. Ezek a gyönyörű járművek fémből készültek. És végül a műanyag figurákkal együtt jól mutatnak.
Lyra
A görög leányvállalatnál hivatalosan is, az ágyú kerekét téglavörösbe, vagy mustár-sárgában készítette el. Pont úgy akárcsak Schenkék egy időszakban. A Lyrá –nak több saját megoldása is volt. Például, mint a nálunk a tábori ágyúknak a csöveit, a polgárháborús ágyú talpába helyezték át.
A Schenk módosított talpa ettől eltért, de tartalmaz Lyra megoldást a csap, és az ágyazat részek is.
Láthatunk egy kettős alabárd típust is, melyet nem másoltak át viszont ihlette lehetett még több Schenk változatnak.
A hivatalos leányvállalatok közül a Lyra futott a leghosszabb láncon. Még futtatót is kapott a Geobrától. Hiszen az arab piac felé, köszönhetően az egyébként kitűnő görög-arab kapcsolatoknak is ők szállítottak. Ez mellett saját alkatrészeik, kiegészítőik, és kezdeményezéseik is voltak.
Az egyik ilyen az 1013 –as számú űrhajósuk volt. Az űrhajós kezében lévő tárgyról másolták le nálunk a sorozatlövőinknek a fő lőszertípusát adta, markolat nélkül.
Erről is készülhetett (de sok másról is akár) a repülőgép egyik merevítőjének is a rögzítő része.
Azon kívül, kicsinyítve a nagysátornak a tetejébe is bekerültek, mint rögzítők.
Valamint egy óriás lövedék típus is készült kis számban, szintén ebből a kiegészítőből felnagyítva.
A nyolcvanas évek közepén a Lyrának nagykészletes, zászlós kezdeményezései is voltak. Melyek biztosan hatottak Schenk bácsiékra. És pár évvel a megjelenésük után (ekkor már megszűnt a görög Playmobil –nak a gyártása) még annál is sokkal jelentősebbé váltak azok Schenk –éknél.
Még a hetvenes években történtek lépések a Lyra cégnek, egy Magyarországon folytatandó hivatalos Playmobil gyártásba történő a bevonására. Ez minden bizonnyal jelentősen megváltoztatta volna a Schenk gyártmányoknak a történetét.
Atlantic Toys
Az olasz cégtől származik a sorozatlövő jellegzetes ütközője. Talán a római sisaknak a seprű dísze felnagyítva. Termékeik látványosak, történelmiek (olykor még átpolitizáltak is) voltak. A feltartott kéz címer. Ezeknek jobb és balkezes változatait is elkészíthették.